Forums
skaner serii naviSCAN - Wersja do druku

+- Forums (http://skanery3d.info)
+-- Dział: SKANER 3D (http://skanery3d.info/forum-3.html)
+--- Dział: Producenci skanerów 3d i ich użytkowanie (http://skanery3d.info/forum-25.html)
+---- Dział: Aicon3d i Optocat (http://skanery3d.info/forum-26.html)
+---- Wątek: skaner serii naviSCAN (/thread-12806.html)skaner serii naviSCAN - Wodzik - 02-24-2016

Skaner z serii naviSCAN

naviSCAN to nic innego, jak hybryda wynikająca z połączenia skanera serii stereoSCAN z elementami śledzącymi w postaci kamer oraz specjalnie zaprojektowaną w tym celu klatką referencyjną z włókna węglowego. Kamery takie mogą być zamontowane pod sufitem lub na statywach. W przypadku montażu systemu śledzenia pod sufitem, rozwiązanie to nazywamy 3D Arena. Zakres pomiarowy skanera, z możliwością śledzenia jego wynosi tyle, ile obszaru widzą kamery. Ilość kamer może być nieograniczona.
[Obrazek: attachment.php?aid=54]

Zastanawiacie się, jakie są korzyści z takiego rozwiązania?
Skanowanie dużych obiektów wymaga zachowania precyzji łączenia danych. Czasami jest też kwestia czasu skanowania. Zazwyczaj można zastosować rozwiązania fotogrametryczne jak dla przykładu DPA firmy AICON. To rozwiązanie wymaga nałożenia punktów referencyjnych na skanowany obiekt. A jeśli odwrócimy sytuację? Znaczniki umieścimy na skanerze i będziemy go śledzili niczym system GPS?
Tak właśnie działa naviSCAN. Kamery śledzą w przestrzeni skaner a my nie musimy się zajmować naklejaniem referencji na skanowanym obiekcie.